Kalendarze charytatywne. Tak wyglądają uchodźcy wojenni

19.12.2022   Autor: Redakcja
903---423
Kalendarz w ukraińskimi rodzinami mieszkającymi w Pile. Dochód z jego sprzedaży jest przeznaczony na remont pomieszczeń Klubu Integracji Kulturowo-Społecznej. 

Klub powstaje przy al. Wojska Polskiego w Pile. Trwa zbiórka pieniędzy na jego remont - o tym pisaliśmy tu. Teraz dodatkowo stowarzyszenie Agama i facebookowa grupa Pilanie Ukrainie wydali kalendarz. Wydawnictwo ma dwa cele. Pierwszy to zbiórka pieniędzy - kalendarz kosztuje 50 zł i cały dochód jest przeznaczony na remont pomieszczeń, w który będą m.in. prowadzone zajęcia integracyjne dla dzieci i kursy językowe. Drugi cel to przedstawienie pilanom uchodźców wojennych z Ukrainy mieszkających w Pile. 

- Kiedy mówię, że w Pile mieszka 3,5 tysiąca uchodźców z Ukrainy, kiedy mówię, że pod naszą opiekę trafiło niemal 500 rodzin, to wszystko są liczby, anonimowe i zimne. Tym kalendarzem chcemy wam pokazać, że te liczby mają twarze i imiona. To takie same dziewczyny jak my. Mają własne plany, marzenia i problemy. Wyobraźmy sobie, że to co spotkało je, równie dobrze mogło przydarzyć się każdemu z nas. Wiatr historii. Spójrzcie im w oczy - mówi Beata Kubiak, prezeska stowarzyszenia Agama i administratorka grupy Pilanie Ukrainie. 
Gdzie można kupić kalendarze-cegiełki? Wystarczy odezwać się do którejś z administratorek na facebookowej grupie Pilanie Ukrainie lub przyjść w poniedziałek lub piątek do Rezerwatu Sztuki przy ul. 11 Listopada w Pile, gdzie póki co odbywają się zajęcia integracyjne dla dzieci polskich i ukraińskich. 

Zdjęcia do kalendarza wykonała Olga Sieradzka, a wydrukował Krzysztof Rauhut. 

ABY WESPRZEĆ REMONT KLUBU WYSTARCZY KLIKNĄĆ TU 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group