Powstaje Klub Integracji Kulturowo-Społecznej dla Polaków i Ukraińców

13.12.2022   Autor: Redakcja
796---278
Grupa Pilanie Ukrainie na swoim. Wolontariusze zbierają teraz pieniądze na remont pomieszczeń, które wydzierżawili od samorządu powiatowego. Chcą tam prowadzić zajęcia językowe dla dzieci i dorosłych, warsztaty plastyczne, spotkania integracyjne oraz poradnictwo.  

- Zbieramy na remont i wyposażenie. Pomieszczenia wymagają w części, gdzie są toalety takiego gruntownego remontu, w tej części, gdzie są ściany, wymalowania. Natomiast jesteśmy zupełnie bez wyposażenia, czyli bez stołów, bez szafek, jeśli chcemy tu prowadzić działania świetlicowe to w zasadzie potrzebujemy wszystkiego - przyznaje Beata Kubiak, prezeska stowarzyszenia Agama i administratorka grupy Pilanie Ukrainie.  


 
Uruchomili więc zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Cel to 35 tys. zł. To powinno wystarczyć na podstawowy remont pomieszczeń w budynku przy al. Wojska Polskiego należącym do powiatu pilskiego. Wolontariusze otrzymali od starosty znaczącą zniżkę za dzierżawę pomieszczeń. Muszą jednak włożyć sporo swojej pracy i pieniędzy w przystosowanie pomieszczeń Klubu Integracji Kulturowo-Społecznej. Potrzebne też będą ręce do pracy. Każda pomoc wolontariuszy będzie nieoceniona. 
ABY WESPRZEĆ REMONT KLUBU INTEGRACJI KULTUROWO-SPOŁECZNEJ WYSTARCZY KLIKNĄĆ TU 

Poza zrzutką prowadzą też liczne licytacje na Facebooku oraz wydali kalendarz ze zdjęciami części swoich podopiecznych. W Pile przebywa około 3,5 tys. Uchodźców wojennych z Ukrainy. To liczby. Anonimowe...  

- Jedna z tych liczb ma na imię Julia, była w Ukrainie prawniczką, tu przyjechała z trójką dzieci - mówi Beata Kubiak. 

Kalendarz także można będzie kupić za pośrednictwem strony Pilanie Ukrainie na Facebooku. Pieniądze przeznaczone są na remont, a później na organizację kursów języka polskiego, czy organizację zajęć dla polskich i ukraińskich dzieci. Teraz spotykają się gościnnie w galerii Rezerwat Sztuki przy ul. 11 Listopada.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group