Wirtualna strzelnica w Pile

02.12.2022   Autor: Artur Maras
---544

W Pile powstało nowe miejsce gdzie można postrzelać. Na wirtualnej strzelnicy celność oka będą mogli ćwiczyć uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych. Pierwsze zajęcia odbędą się już w piątek.  

– Wymyśliliśmy sobie i zaplanowaliśmy realizację tego typu strzelnicy, która pozwala w jednym czasie na korzystanie z niej maksymalnie przez czterech strzelców. Zarówno mamy pozycję leżącą, pozycję klęczącą i oczywiście pozycję stojącą. Młodzież tutaj będzie mogła korzystać z replik, które są w oryginale stosowane przez nasze najlepsze służby. Jest pistolet, replika kultowego i znanego Glocka - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Adepci strzelectwa mają też do dyspozycji kopię specjalnego karabinka pneumatycznego, wykorzystywanego m.in. przez GROM. Laserowe rewolwery wiernie oddają strzał z prawdziwej broni. Z wirtualnej strzelnicy będą korzystać uczniowie szkół mundurowych. Być może umiejętności strzeleckie będą mogły ćwiczyć osoby spoza szkoły.Uruchomienie strzelnicy kosztowało ponad ćwierć miliona złotych. 100 tysięcy dał powiat pilski a 155 tysięcy to dotacja z Ministerstwa Obrony Narodowej.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group