Złotów na podium wśród miast o zrównoważonym rozwoju

10.11.2022   Autor: Kamil Kończewski
---72
Złotów zajął drugie miejsce w rankingu Zrównoważonego Rozwoju wśród gmin miejskich. Eksperci brali pod uwagę dane z Głównego Urzędu Statystycznego. Partnerem konkursu jest fundacja Teraz Polska. 
 
- Wejście na to podium wiąże się z bardzo wysokimi wskaźnikami takie osiągały wyraźnie było widać gminy o ściśle profilu turystycznym. Karpacz, Łeba, Sucha Beskidzka, Krynica Morska więc pokonanie tego typu gmin, w cudzysłowie mówiąc pokonanie, choćby tym argumentem bardzo dużej tam przedsiębiorczości związanej z działalnością hotelarską, gastronomiczną wydawało się niemożliwe jednak stało się tak. Przed nami tylko Karpacz, za nami Krynica Morska, Łeba, Sucha Beskidzka - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 
W ubiegłym roku gmina Złotów uplasowała się na 4 miejscu. Podstawą rankingu, opracowanego pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka, jest 15 wskaźników Głównego Urzędu Statystycznego obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny i ochrony środowiska.

W obszarze gospodarczym w rankingu eksperci biorą pod uwagę zdolność gminy do zwiększania dochodów oraz korzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania. Obszar społeczny to ocena działania samorządu na rzecz podniesienia jakości życia mieszkańców. Natomiast obszar ochrony środowiska ocenia działania gminy na rzecz natury i dostosowania do zmian klimatycznych.(w

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group