Muzeum Ziemi Czarnkowskiej już po remoncie

01.11.2022   Autor: Mateusz Manthai
809---334
Inauguracja roku kulturalnego w Czarnkowie. Podczas uroczystego spotkania do użytku oddano wyremontowany budynek muzeum i miejskiej biblioteki.


Po blisko rocznym remoncie budynek Muzeum Ziemi Czarnkowskiej zmienił się nie do poznania. Budowlańcy prace rozpoczęli od osuszenia piwnic. Powstał nowy układ komunikacyjny i wejścia do sal wystawowych. Fachowcy odnowili także dziecięcy oddział miejskiej biblioteki.  

-Najważniejsze jest to, że budynek został w 100% wyposażony i doposażony w sprzęt umożliwiający osobom z wszelkiego rodzaju upośledzeniami ruchowymi na dostanie się na piętro. Jest winda - powiedziała Elżbieta Gajda, kustosz muzeum Ziemi Czarnkowskiej. 

Otwarcie muzeum po remoncie zainaugurowało nowy rok kulturalny. Uroczyste spotkanie uświetniła promocja albumu “Przewodnik po kościele św. Marii Magdaleny” oraz wystawa wyposażenia świątyni. Zwiedzający mogli podziwiać XVI wieczną monstrancję, rzeźby i lichtarze. To nie koniec kulturalnych nowości na mapie Czarnkowa. Przyszły rok będzie obfitował w kilka artystycznych wydarzeń.  
 -Wrócimy do “bliźniaków”, piękna akcja pt. Festiwal Kwiatów. Wiele imprez integracyjnych z różnymi środowiskami: szkolnymi, samorządowymi jest do zrobienia. Oczywiście na to są i potrzebne pomysły, ale są potrzebne fundusze - mówił Jan Pertek, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie.


Czarnkowianie czekają także na oddanie do użytku zrewitalizowanego amfiteatru. Pierwsze koncerty w parku Staszica odbędą się już w połowie przyszłego roku.   

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group