Bezpieczeństwo w dniu Wszystkich Świętych

01.11.2022   Autor: Mateusz Manthai
701---717
Początek listopada to czas wzmożonego ruchu na cmentarzach oraz na drogach. O tym jak w tym szczególnym czasie dbać o swoje bezpieczeństwo przypominają policjanci.W okresie Wszystkich Świętych tysiące Polaków odwiedza groby swoich bliskich. To także moment wzmożonego działania złodziei. Na nekropoliach grasują kieszonkowcy, którzy “polują” na torebki, pieniądze i telefony.  
-Ludzie zostawią rzeczy, idą kawałek dalej wyrzucić śmieci, a już się ktoś zakręci i nie ma. Spotkałem jedną kobietę. Mówiła, że była na cmentarzu i miała przewieszona torebkę. Po jakimś czasie wisiał jej tylko pasek. Trzeba samemu zwracać uwagę na wszystko wokół i zabezpieczyć się - ostrzegają mieszkańcy Chodzieży.
 

Policjanci apelują, aby na cmentarz zabierać ze sobą tylko niezbędne rzeczy do uprzątnięcia nagrobka oraz znicze. A jeśli to możliwe najlepiej zapewnić sobie obecność innej osoby, która w chwili naszej nieobecności przypilnuje pozostawionych rzeczy. Mundurowi przestrzegają również przed pozostawianiem telefonów na ławkach czy nagrobkach.  

Okres Wszystkich Świętych to także czas wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych. Policjanci przypominają, aby po zmroku używać odblaskowych elementów i kamizelek. Początek listopada to okres częstszych kontroli prędkości i trzeźwości.  

–To jest największa akcja logistyczna policji w ciągu roku. Już od piątku 28 października możemy zaobserwować, że na drogach jest więcej patroli policyjnych. Zarówno tych oznakowanych, jak i nieoznakowanych. Są to policjanci z wydziałów ruchu drogowego i prewencji - powiedziała st. asp. Karolina Smardz-Dymek, rzecznik prasowy chodzieskiej policji.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group