“Rolniczak” zmienia się nie do poznania

25.10.2022   Autor: Redakcja
754---50
Popularna w Złotowie szkoła przechodzi właśnie gruntowny remont. Jego koszt to 8 milionów złotych. 
 
Zespół Szkół Rolniczych w Złotowie to znana marka na edukacyjnej mapie powiatu. Do szkoły przez lata chodziło wiele pokoleń złotowian. Tutaj jednak pojawia się pewien problem – w Rolniczaku czas się zatrzymał. 

- Moja mama chodziła tutaj od szkoły. I już nawet od nauczycieli słyszę, że tu nie był robiony remont i w końcu kiedyś trzeba go zrobić. Myślę, że ten remont jest potrzebny i szkoda, że tak późno. Moja cała rodzina tutaj chodziła i mówili, że od 20 lat nic się nie zmieniło - mówią uczennice Rolniczaka. 

To jednak już niedługo będzie nieaktualne. W szkole rozpoczął się właśnie generalny remont. W tej chwili wymieniane są okna, a niedługo instalacja wodno-kanalizacyjna oraz instalacja paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. Następnie... 
 
- Będzie wymienione pokrycie dachowe i to spowoduje, że w naszej szkole będzie cieplej i stanie się ona samowystarczalnym źródłem energii. Szkoła zostanie doposażona w różnego rodzaju pomoce dydaktyczne i będzie dla uczniów przyjemniej i praktyczniej tutaj się uczyć - zapewnia Tomasz Wojciechowski, wicedyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Złotowie. 

Remont zakończy się w przyszłym roku. Łącznie pochłonie 8 milionów złotych - 4,2 mln to pieniądze z Polskie Ładu, a reszta to wkład własny powiatu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group