Nowe skrzyżowanie na DK 10 w Śmiłowie

25.10.2022   Autor: Mateusz Manthai
863---403
Niebezpieczne skrzyżowanie w ciągu drogi krajowej numer 10 w Śmiłowie przebudowane. Wspólna inwestycja powiatu pilskiego i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pochłonęła ponad 5 milionów złotych.  
 
Krajowa 10 to jedna z najniebezpieczniejszych tras w Polsce. Każdego roku w wypadkach ginie na niej kilkadziesiąt osób. Teraz ma być bezpieczniej. Przynajmniej tu. Na “pilskim” odcinku DK10. Budowlańcy oddali do użytku dwa przebudowane skrzyżowania w Śmiłowie.  

– Mogę to uznać za fachowe wykonanie. Znak przejścia dla pieszych na środku chodnika. To jest niefachowo zrobione. Przede wszystkim nie będzie tych dużych korków, co były kiedyś. Tutaj będziemy mieli większy spokój - mówią mieszkańcy Śmiłowa. 

O przebudowę “starej” drogi mieszkańcy apelowali już od wielu lat.  
 
– Mam nadzieję, że od dziś, jeżeli liczba kolizji czy innych zdarzeń drogowych nie spadnie do zera, to ona będzie bardzo, ale to bardzo ograniczona w liczbie, a my wszyscy będziemy bezpieczniejsi - zapewnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 
 
Na tym odcinku powstały nowe chodniki, kanalizacja, oświetlone przejścia dla pieszych. Teraz ruch samochodów w tym miejscu będzie bardziej płynny.  
– Nowe podłączenie drogi powiatowej nie mogłoby się odbyć bez ukształtowania nowego wlotu na drodze krajowej. Dzięki temu mogliśmy przebudować układ dwóch skrzyżowań, uzupełnić go o lewoskręty - wyjaśnia Patryk Kosicki, dyrektor poznańskiego oddziału GDDKiA. 

Starostwo na zrealizowanie inwestycji otrzymało 1,5 miliona złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. "Powiatowa" część przebudowy kosztowała niespełna 2 miliony złotych. Natomiast Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na remont wydała ponad 3 miliony złotych

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group