Zakończył się remont Muzeum Ziemi Czarnkowskiej

14.10.2022   Autor: Redakcja
619---56
Po 10-miesięcznej przerwie do budynku wracają eksponaty wystawy i zwiedzający. Kilka odnowionych pomieszczeń zajmie także miejska biblioteka.  
 
– Przestrzeń magazynowa w części piwnicznej jest osuszona i przystosowana do naszych potrzeb. Póki co wszystko jest uszczelnione, przystosowane do działania i wprowadzania naszych obiektów, które są czasowo zmagazynowane w innej przestrzeni. Udostępniamy i otwieramy muzeum. Zostaje cała logistyka i przeprowadzenie zbiorów - mówi Elżbieta Gajda, kustosz Muzeum Ziemi Czarnkowskiej. 

 
W niespełna rok budowlańcy odmalowali wszystkie muzealne pomieszczenia, wymienili instalacje i parkiety. Z piwnicy zniknęła woda i wszechobecny grzyb. Placówka będzie bardziej przyjazna dla niepełnosprawnych. Monterzy zainstalowali windę i zlikwidowali progi. Jeszcze w tym roku mają pojawić się także udogodnienia dla niedosłyszących. Miejskie Centrum Kultury kupiło w tym celu kilka urządzeń redukujących hałas i wzmacniających dźwięk.  
 
Remont kosztował ponad 2,5 miliona złotych. Został sfinansowany ze środków rządowych oraz dotacji urzędu miasta. Pierwsza wystawa w odnowionym miejscu odbędzie się 28 października. Będzie poświęcona historii czarnkowskiego kościoła św. Marii Magdaleny.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group