Automatyczna toaleta w Trzciance

30.09.2022   Autor: Mateusz Manthai
447---370
Automatyczna toaleta miejska powstanie w Trzciance. Szalet będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.  
 
O miejskim szalecie w Trzciance, który byłby otwarty codziennie, mówiło się już od kilku lat. Teraz mieście funkcjonuje toaleta przy targowisku. Jest otwarta jedynie dwa dni w tygodniu i nie spełnia oczekiwań. Dlatego powstał pomysł postawienia nowej.  

– Bardzo dobra inicjatywa, bo szalet jest potrzebny chociażby dla ludzi, którzy przyjeżdżają do Trzcianki. Wydaje mi się, że nikt nie będzie z niego na co dzień korzystał. Raczej to takie w naszym młodzieżowym języku, cringowe, takie wchodzenie do miejskiej toalety - mówią mieszkańcy Trzcianki. 

Dawno temu, gdy byłam młoda, szalet był w okolicach przystanku autobusowego. Sama czasami z niego korzystałam.  
Trzcianecki szalet ma być samoobsługowy, dostępny 24 godziny na dobę. Będą mogły z niego korzystać osoby wszystkich płci i osoby z niepełnosprawnościami. Nowinką ma być automatyczny system samoczyszczący.  
– Będzie on zlokalizowany u zbiegu ulic Chełmońskiego i Sikorskiego. To jest taki jeden z dużych parkingów w centrum miasta. W bliskości parku 1 Maja, wielu imprez czy w bliskości urzędów - tłumaczy Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki. 

Sama toaleta i jej ustawienie to koszty blisko 400 tysięcy złotych. Mieszkańcy będą mogli z niej skorzystać jeszcze w tym roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group