Kolejne osiedle w Trzciance z kanalizacją

29.09.2022   Autor: Mateusz Manthai
165---120
Trwa budowa sieci kanalizacyjnej na Osiedlu Leśnym w Trzciance. Docelowo mają się tam pojawić także chodniki i wyasfaltowane ulice.  

 – Rozpoczęły się prace między ulicą Sadową i Ogrodową. To przeszło dwa kilometry sieci kanalizacyjnej, która ma tam powstać. Około 100 przyłączy do domów już tam istniejących bądź będących w budowie. To osiedle w ostatnich latach bardzo intensywnie się rozwija. W zeszłym roku zakończyliśmy inwestycję w infrastrukturę wodną, a teraz kontynuujemy kanalizacyjną. De facto druga co do wielkości inwestycja w tej kadencji, a tak naprawdę druga co do wielkości w ostatnich kilkunastu latach - mówi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki. 
Budowlańcy układają rury i studzienki kanalizacyjne. Inwestorem jest Zakład Inżynierii Komunalnej w Trzciance. Na realizację inwestycji ZiK otrzymał pożyczkę w kwocie blisko 3 milionów złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak mówi burmistrz, 25 proc. tego zobowiązania może zostać umorzone. Wówczas ¼ kosztów inwestycji wróci do spółki i będzie możliwa do wykorzystania na inne inwestycje. Prace budowlane mają zakończyć się latem przyszłego roku.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group