Wstrzymano prace przy remoncie al. Wojska Polskiego

28.09.2022   Autor: Redakcja
868---429
Stanęły prace przy remoncie al. Wojska Polskiego w Pile na skrzyżowaniu z ul. Dzieci Polskich. Odcinek drogi wojewódzkiej miał być gruntownie przebudowany. Po kilku dniach od rozpoczęcia robót, pracownicy zniknęli jednak z placu budowy.  
 
- Podczas prac okazało się, że mamy trudniejsze niż przewidzieliśmy warunki gruntowe. Mamy wysoką wodę gruntową. Potrzebowaliśmy też kilka dni na to, aby znaleźć rozwiązanie, czyli technologię dalszych działań, chodzi o to by bezpiecznie i prawidłowo wykonać dalsze prace. Mamy informację, że jutro (w czwartek) prace zostaną wznowione, myślę, że kierowcy i mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą - zapewnia Malwina Korzeniewska-Michalak, biuro prasowe Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. 

O wstrzymaniu prac na tym docinku poinformowali redakcję czytelnicy asta24
 
Kilkudniowy przestój nie wpłynie na termin zakończenia inwestycji. Droga ma być gotowa do końca października. Przebudowa 250 metrowego odcinka ma kosztować niemal 6 mln zł. Na razie nie wiadomo, czy zmiana technologii nie wpłynie na ostateczną wartość tej inwestycji.  


Drogowcy mają za zadanie zbudować nową konstrukcję jezdni, chodników i parkingów w przebiegu drogi wojewódzkiej nr 179.  

fot. Krzysztof, czytelnik asta24

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group