Nowe centrum sportowe powstaje przy ogólniaku na Pola

28.09.2022   Autor: Artur Maras
---60
Prywatny inwestor na powiatowej działce buduje tam zadaszone korty tenisowe oraz boisko. Z obiektów nieodpłatnie korzystać będą uczniowie dwóch pilskich liceów.  
 
- Obiekty sportowe. Są dwie hale tenisowe i jedno boisko piłkarskie z zadaszeniem. To powoduje, że nieważne jaki będzie okres zimą czy padających deszczy, dzieci, młodzież i dorośli będą mieli możliwość trenować i grać w normalnych warunkach - mówi Edi Andradina, były piłkarz, trener KP Piła, inwestor. 
 
Budowa hal będzie kosztować około 4 mln zł. Te powstaną na tyłach Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Pola. Tam, gdzie do niedawna było trawiaste boisko robotnicy już rozstawiają halę z kortami tenisowymi. Prace zakończą się w listopadzie.  


Obok powstanie także druga hala z boiskiem do piłki nożnej. Jej budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Powiat pilski wydzierżawił inwestorowi działkę na 25 lat. W ramach podpisanego porozumienia z obiektów sportowych w godzinach prowadzenia lekcji nieodpłatnie korzystać będą mogli uczniowie ogólniaka i Liceum Mistrzostwa Sportowego.  

Poza godzinami nauki szkolnej hala będzie udostępniania komercyjnie.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group