Miasto zaczęło budować swój kawałek drogi do Ostrowca

22.09.2022   Autor: Kamil Kończewski
---66
Pół roku trzeba było czekać na kontynuację prac przy budowie ścieżki rowerowej przy Drodze Krajowej nr 22. Odcinek łączący Wałcz z Ostrowcem będzie gotowy do końca roku. W tym przypadku inwestorem jest miasto. Gmina wiejska Wałcz swój kawałek ścieżki oddała cyklistom już w marcu. 
 
Dla cyklistów z Wałcza i okolicznych wsi ta ścieżka to istotne udogodnienie. Wreszcie będzie tu bezpiecznie. Rowerzyści nie będą musieli już się ścigać z kierowcami na drodze krajowej.  
 
- To ścieżka rowerowa będzie dobra. Ludzie z Ostrowca będą sobie jeździć do Wałcza. Tu często ludzie jeżdżą na grzybki - mówią wałczanie. 
 
Grzybiarze na rowerach na razie mają do dyspozycji 1300 metrów gotowej drogi. To część gminna. Miejska część inwestycji, czyli budowa odcinka o długości zaledwie 300 metrów, się opóźniła...  
Gminny odcinek ścieżki jest gotowy. Miejski jeszcze nie
 
- Niwelacja części skarpy wymagała przesunięcia jej i uzgodnienia tego czy z Wodami Polskimi czy właśnie zarządem wojska. To spowodowało pewne przesunięcia w czasie na etapie projektowania - tłumaczy Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza. 
 
Nowa ścieżka rowerowa będzie oświetlona i wyposażona będzie w barierki boczne, które zagwarantują bezpieczeństwo cyklistom.  
Prace mają zakończyć jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji to 2 700 00 złotych. Ścieżka częściowo została sfinansowana z rządkowego programu Polski Ład.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group