Gminny odcinek ścieżki jest gotowy. Miejski jeszcze nie

25.03.2022   Autor: Redakcja
838---241
Ścieżka pieszo-rowerowa z Ostrowca do Wałcza prawie gotowa. Użytkownicy trasy czekają jeszcze na dokończenie inwestycji w kierunku miasta.  
 
Kilka dni temu wykonawcy zakończyli i oddali do użytku nową ścieżkę pieszo-rowerową z Ostrowca w kierunku Wałcza. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że trasa kończy się na...  rogatkach miasta. “Gminna” część ścieżki poprawiła bezpieczeństwo pieszych i kierowców na tym odcinku DK 22. 

– Sam byłem świadkiem, że kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt osób codziennie przejeżdża, przechodzi, maszeruje ścieżką. Chcemy zrobić jeszcze jedną rzecz, czyli żeby tam chociaż 2-3 ławeczki postawić - mówi Jan Matuszewski, wójt gminy Wałcz. 

Miejska część ścieżki ma się połączyć z gminną jeszcze w tym roku. Obie będą się jednak nieco od siebie różnić. Trasa wybudowana przez gminę wiejską wykonana jest częściowo z asfaltu, a częściowo z kruszywa.  


– Nasza ścieżka jest ścieżką zaprojektowaną w technologii bitumicznej. Jest to najwyższej jakości nawierzchnia pieszo-rowerowa - zapewnia Adam Biernacki, zastępca burmistrza Wałcza. 

Miasto w najbliższych dniach ogłosi przetarg na wykonanie swojej części trasy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group