Cisza na stadionie żużlowym w Pile

16.09.2022   Autor: Jakub Sierakowski
1256---573
Biorąc pod uwagę to, że Polonia zakończyła już sezon, nie wygląda to na nic niepokojącego. Jednak niepokój wśród kibiców wzbudza to, że nadal nie wyłoniono wykonawcy przetargu na modernizację stadionu i na obiekcie nic się nie dzieje. 
 
Miasto otrzymało na modernizację stadionu ponad 16 milionów złotych z Polskiego Ładu. Dopiero pod koniec lipca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił przetarg. Po ponad miesiącu i dwukrotnym przesunięciu terminu zamawiający otworzył oferty. A dokładnie jedną, która opiewała na kwotę... 42 mln zł. Ponad dwukrotnie więcej niż MOSiR miał przeznaczone na przebudowę.  

- Przygotowujemy pewne zmiany, które spowodują ułatwienia dla startujących (w przetargu). Tak, aby mogli szybciej zrealizować zadanie. Być może będzie nieznacznie ograniczony zakres tej przebudowy - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. Władze miasta zapewniają, że kolejny przetarg będzie gotowy niedługo. Piotr Głowski dodał, że remont obiektu na pewno się odbędzie, a jeżeli nie uda się tego zrobić ze środków Polskiego Ładu, to z pieniędzy miasta. Wtedy na pewno nie od razu, tylko etapami w odstępie co najmniej kilku lat. Władze miasta liczą również na zgodę rządu na przesunięcie terminu wydatkowania pieniędzy z Polskiego Ładu, argumentując przy tym, że w Polsce jest kilkaset inwestycji będących w podobnej sytuacji. Z obozu rządzącego płyną gorzkie słowa pod adresem władz Piły.  
- Co się dzieje, że tylko Piła i Chodzież, czyli miasta, gdzie są burmistrz prezydent, którzy zamiast zajmować się sprawami samorządowymi, bawią się w ogólnopolską politykę, nie są w stanie tego zrobić. Albo są kompletnymi nieudacznikami, albo coś sabotują. Nie ma trzeciego wyjścia i niech odpowiedzą, jak to jest możliwe - mówi Marcin Porzucek, poseł PiS. 

Marcin Porzucek dodał, że otrzymał zapewnienie ze strony premiera Mateusza Morawieckiego, że w przypadku, gdy miastu nie uda się rozpocząć modernizacji stadionu za pieniądze z Polskiego Ładu, Piła i tak otrzyma państwowe środki na ten cel, ale z innego programu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group