Airsoftowe repliki pistoletów maszynowych i karabinów szturmowych marki Heckler & Koch

02.09.2022   Autor: Artykuł sponsorowany
---
Marka Heckler & Koch (skrót H&K) powstała w 1949 roku na pozostałościach marki Mauser. Nazwa pochodzi od nazwisk jej założycieli Edmunda Hecklera i Theodora Kocha. Stopniowo rozwinęła się w jedną z najlepszych światowych marek na rynku zbrojeniowym. Obecnie ma swoje siedziby w Niemczech, Anglii, Stanach Zjednoczonych i Francji. Skupią się na rozwoju i produkcji broni dla rynku cywilnego oraz dla armii państw członkowskich NATO. Produkcja tej marki koncentruje się głównie na pistoletach, pistoletach maszynowych, karabinach szturmowych i karabinach maszynowych. Niemiecka firma UMAREX GmbH & Co. KG ma prawo do produkcji oficjalnych replik broni tej marki w postaci broni do airsoftu. Przyjrzymy się razem najsłynniejszym modelom.
 

KARABIN SZTURMOWY H&K G36

Rozwój tego karabinu szturmowego rozpoczął się w 1990 roku i w 1995 roku pojawił się w wyposażeniu niemieckiej armii. Stopniowo jednak przeszedł do wyposażenia różnych sił bezpieczeństwa, głównie w krajach członkowskich NATO. Jest skalibrowany do standardowego naboju NATO. 223 Remigton (5.56 x 45 mm). Jest oczywiście dostępny w różnych modyfikacjach długości i designu. Firma Umarex oferuje elektryczną replikę airsoftową tej broni w wersji podstawowej dla początkujących strzelców lub droższą wersję dla bardziej doświadczonych strzelców. 

KARABIN SZTURMOWY H&K 416

Ten model karabinu szturmowego jest wzorowany na amerykańskich karabinach M4 / AR-15. Jest produkowany od 2005 roku do chwili obecnej. Jest również częścią wyposażenia różnych sił bezpieczeństwa, głównie w krajach członkowskich NATO, wykorzystuje standardowy kaliber NATO. 223 Remington. W ofercie firmy Umarex można znaleźć również airsoftową replikę tej legendy.

PISTOLET MASZYNOWY H&K MP5

Wygląda tak ponadczasowo, że chyba prawie nikt nie uwierzyłby, że jego rozwój rozpoczął się w latach 60-tych ubiegłego wieku. Jest skalibrowany do prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnionego kalibru 9 x 19 mm (Luger). Istnieje ponad 100 odmian i klonów tego pistoletu maszynowego. Jest bez przerwy produkowany i należy do najbardziej popularnych pistoletów maszynowych na świecie, zarówno w sektorze wojskowym, jak i cywilnym. Jest również popularny w specjalnych jednostkach na całym świecie ze względu na swoje kompaktowe wymiary. Firma Umarex produkuje airsoftową replikę tego modelu w wersji elektrycznej lub CO2.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group