Gwiazdy lekkoatletyki w Pile

25.08.2022   Autor: Artur Maras
---368
W najbliższy piątek na stadionie powiatowym odbędzie się mityng lekkoatletyczny z udziałem Marcina Lewandowskiego czy Pawła Czapiewskiego. Zaplanowano pięć biegów w tym bieg rekreacyjny dla mieszkańców czy sztafetę o puchar starosty. Wstęp wolny. 
 
- To świetna okazja, aby zachęcić mieszkańców Piły, którzy nigdy nie biegali, nigdy nie uprawiali żadnego sportu, ale mają ochotę ubrać się w dresy i buty sportowe, bo to jest jedyny wymóg tego uczestnictwa, nie ma żadnych zapisów i przyjść na godz. 20:30 na stadion. Pierwszy bieg to jest 400 metrów jako bieg rekreacyjny i tam może pobiec 6-latek i 80-latek - mówi Adam Żukowski, współorganizator, były mistrz Polski w biegu na 3000 metrów z przeszkodami i wicemistrz młodzieżowy. 
 
Będzie to również okazja, aby pobiec z utytułowanymi polskimi zawodnikami jak brązowy medalista Mistrzostw Świata i Mistrz Europy w biegu na 1500 metrów Marcin Lewandowski. Obecni będą również brązowy medalista Mistrzostw Świata w biegu na 800 metrów Paweł Czapiewski i maratończyk stulecia według Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, czyli Jan Huruk.
Po biegu rekreacyjnym zaplanowano bieg Supersenior Cup, w którym to siedmiokrotny rekordzista Polski w biegach na średnich dystansach Marcin Lewandowski, pobiegnie z zawodnikami PLKS Gwda Piła i KS Gwardia. Następnie biegi dla dorosłych na 1000 m i młodzieżowy na 400 m oraz sztafeta o puchar starosty. Wydawanie numerów startowych od 18 do 20.

Organizatorem wieczornego biegania jest Stowarzyszenie Biegaczy Powiatu Pilskiego oraz Starostwo Powiatowe w Pile.  
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group