Piła Festival po raz 14 w Pile

21.08.2022   Autor: Artur Maras
---506

W tym roku bez zagranicznych gwiazd za to z wybitnymi polskimi muzykami. Święto muzyki klasycznej potrwa tydzień. Rozpoczęcie w niedzielę 21 sierpnia. 

- W tym roku niestety z przyczyn od nas niezależnych, nie mogliśmy zaprosić gwiazd z zagranicy. Musimy planować to przynajmniej rok czy dwa lata, a sytuacja, w której cały czas się znajdujemy, nie pozwala nam na to, aby zabezpieczyć ich termin tutaj w Pile, natomiast mamy w Polsce wspaniałych artystów, których Marcin Zdunik, dyrektor artystyczny zaprosił do nas do Piły - mówi Andrzej Czaja – dyrektor Piła Festival & Academy 
 
W tym roku na pilskim festiwalu wystąpi m. in. Agata Szymczewska, która należy do wąskiego grona najwybitniejszych polskich skrzypków, rozpoznawalnych na całym świecie. Artystka występuje w najsłynniejszych salach koncertowych globu. Do Piły przyjedzie także m. in. grająca na altówce Katarzyna Budnik oraz wiolonczelista Andrzej Bauer. Oboje to także nagradzani na świecie mistrzowie swoich instrumentów, których gry będzie mogła posłuchać także pilska publiczność.

Piła Festival to codzienne koncerty i wydarzenia oraz warsztaty muzyczne z profesorami. Koncert inauguracyjny już w niedzielę o 19 w Sali Miejskiej przy Dąbrowskiego 8. Bilety do nabycia w kasie RCK lub przed samym wydarzeniem. Zakończenie festiwalu w niedzielę 28 sierpnia.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group