Kilka powodów, dla których warto tańczyć

16.08.2022   Autor: Artykuł sponsorowany
---1783
Jakie korzyści daje nam taniec? To niepozorne zajęcie, które pozytywnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Dlaczego warto do swojego życia wnieść taniec już dziś?
 
Taniec to forma ruchu, rodzaj aktywności fizycznej, która odbywa się z udziałem muzyki. Elementy tańca widać już u małych dzieci, które wesoło się kołyszą lub podrygują, słysząc przyjemną dla siebie melodię. Skoro to tak prosta i pierwotna forma ruchu, to przecież taniec nie może być trudny. Jakie płyną z niego korzyści?
 
Nie od dziś wiadomo, że osoba potrafiąca tańczyć jest duszą towarzystwa, chętnie chodzi na imprezy, zawiera mnóstwo nowych znajomości i nabiera pewności siebie również w codziennych relacjach. Atutem tańca jest również możliwość pokazania swoich emocji, słuchania dobrej muzyki, poruszanie się w jej rytm i spalanie dużej ilości kalorii. Taniec równa się dobra zabawa.
 
Taniec to ruch, a od wieków wiadomo, że ruch to zdrowie. W tańcu zwiększa się produkcja endorfin, czyli hormonu szczęścia. Poprawia się nastrój, wzrasta chęć do życia i wyzwala się energia. Kursy tańca to świetna okazja do poznania nowych ludzi. Nie dotyczy to tylko tańca towarzyskiego tańczonego w parze, ale również solo w formacjach. W końcu to wspólna pasja. Taniec buduje również poczucie własnej wartości. Czując, że możemy realizować się w czymś, co sprawia nam frajdę, wzmacniamy pewność siebie, dodaje energii. Kursy tańca to świetny sposób na poprawę wyglądu. Spalamy ponadprogramowe kalorie, zmienia się sylwetka, wzmacniamy mięśnie i zwiększamy koordynację w ruchach. Dzięki temu unikamy ryzyka kontuzji w codziennych czynnościach. Ruch taneczny nie pozostaje bez wpływu na nasze serce i płuca. Serce pracuje intensywniej, dzięki temu poprawia się jego praca, uelastyczniają tętnice, reguluje ciśnienie i obniża się poziom cholesterolu. Przyspieszamy oddech, a to pozwala na lepszą pracę płuc, a w naszych komórkach pojawia się więcej tlenu.
 
Nieważne czy podchodzimy do tańca profesjonalnie, chcąc się nauczyć tańczyć na pokazach czy zawodach, czy po prostu zapiszemy się na kurs i damy się ponieść emocjom. Najważniejsze jest to, że by taniec nie krępował, tylko dawał nam radość, wyzwalał energię i pozwalał na spontaniczność. Szkoła tańca taka, jak Akademia Tańca Pasja w Pile i Wałczu jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na wszystkie wskazane powyżej pozytywne aspekty tańca w naszym życiu.
 
Wybierając szkołę bardzo ważna jest postawa instruktorów. Przecież to oni mają nas wprowadzić w świat wszystkich pozytywnych cech tańca. Instruktor, to osoba posiadająca wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat różnych stylów tańca. Najczęściej sam ma za sobą sukcesy taneczne. Kimś takim są chociażby instruktorzy Akademii Tańca Pasja Justyna Kielińska i Mateusz Kieliński, mający za sobą 10-letnią praktykę w uczeniu tańca. Trener swoich kursantów uczy techniki tanecznej, a więc kroków, wprowadza w tajniki rytmu. Pełni też rolę choreografa, opracowując indywidualne choreografie np. na potrzeby pierwszego tańca podczas wesela, czy amatorskich konkursów tanecznych. Poza tym liczy się relacja międzyludzka, partnerska, przyjazna, pozwalająca czerpać radość z pasji.
fot. Akademia Tańca Pasja

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group