Pilanin Marcin Wójcik wygrał walkę w Cardiff!

14.08.2022   Autor: Redakcja
566---50
Pilanin Marcin Wójcik wygrał w sobotę walkę w walijskim Cardiff. Jego przeciwnikiem był Anglik Mick Stanton, który przegrał z Polakiem już w pierwszej rundzie. 

Marcin Wójcik (16-8) poddał Micka Stantona (9-7) na gali PFL już w pierwszej rundzie. PFL czyli Professional Fighters League to liga mieszanych sztuk walki. Jest to pierwsza profesjonalna organizacja MMA, która prezentuje MMA w formacie, w którym indywidualni sportowcy rywalizują w sezonie regularnym, play offach i walkach o mistrzostwo.

Z relacji walijskich mediów wynika, że choć anglik początkowo nie odpuszczał to Wójcik "w kotle przedarł się do dosiadu rozbijając Anglika". Ten w końcu zmuszony był oddać plecy, co Polak szybko wykorzystał, zmuszając przeciwnika duszeniem do poddania się.
Dla zawodnika z Piły, była to druga wygrana z rzędu. Z sześciu ostatnich pojedynków - pięć było zwycięskich. Marcin Wójcik to rodowity pilanin. Ma 32 lata. Jest zawodnikiem MMA wagi półciężkiej. Od 26 października 2019 roku jest mistrzem federacji Gladiator Arena. 

Sportowiec niedawno był gościem programu Wakacyjna Plaża, emitowanego na antenie TV ASTA. Pilanin mówił o swoich treningach i dalszych zawodowych planach oraz życiu prywatnym.fot. FB Marcina Wójcika

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group