Wielki Dzień Pszczół w Zagrodzie Krajeńskiej 

05.08.2022   Autor: Redakcja
746---51
Będzie smacznie, twórczo i edukacyjnie. Tak ma wyglądać Wielki Dzień Pszczół. Już w najbliższą niedzielę Muzeum Ziemi Złotowskiej zaprasza do Zagrody Krajeńskiej w Złotowie. Impreza potrwa od 13.00 do 17.00. Wstęp wolny. 

Impreza rozpocznie się od rozstrzygnięcia konkursu „Róża Złotowa”. 48 prac od 18 różnych autorów wpłynęło na konkurs „Róża Złotowa” zorganizowany przez Urząd Miejski w Złotowie. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, gdyż każdy autor pokazał motyw róży w innym kontekście i ocena było wyjątkowo trudna. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom odbędzie się w Zagrodzie Krajeńskiej w Złotowie o godz. 13:00.

Gościem będzie Arkadiusz Michalski z ulem pokazowym z Ekoalm. Ekoalm to działalność oparta na prowadzeniu szkoleń edukacyjnych z zakresu pszczelarstwa i ekologii oraz dystrybucji naturalnych produktów pszczelich pochodzących z własnych pasiek. Podczas Wielkiego dnia Pszczół będzie można kupić miód i świeczki woskowe. 
- Miód jest jednym produktem, który się nie psuje – nadawał się do spożycia nawet po tysiącu latach „lekceważenia”  w egipskich piramidach. To także naturalny środek konserwujący żywność i dodający jej smaku oraz aromatu. Ale to też środek pielęgnujący ciało, urodę, o czym kobiety wiedzą nie od dziś. Świece woskowe odświeżają i jonizują powietrze. Płonąca świeca jest nie tylko źródłem światła, ale także produktem o cennych właściwościach leczniczych - czytamy w zaproszeniu. 

Będą też spotkania z pszczelarzami, warsztaty dla dzieci z pszczółką Mają, promocja książki „Kasia w pasiece” czy ścianka fotograficzna. 

Na zakończenie odbędzie się przedstawienie w wykonaniu grupy Małe Formy Teatralne Widowisko. 

fot. Muzeum Ziemi Złotowskiej 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group