Ścieżka rowerowa z Krzyża do Drawska

28.07.2022   Autor: Redakcja
524---23
W powiecie czarnkowsko-trzcianeckim rowerzyści będą mogli czuć się bezpieczniej. Dobiega końca budowa ścieżki dla cyklistów z Krzyża Wielkopolskiego do Drawska. Koszt inwestycji to blisko 4 miliony złotych.   
 
Pomysł budowy ścieżki rowerowej pojawił się kilka lat temu. O realizację tej inwestycji zabiegali ówcześni burmistrzowie Krzyża Wielkopolskiego i Drawska. Na przeszkodzie stanęły wówczas pieniądze. Teraz udało się pomysł zrealizować.  

– Na pewno się przyda, bo będzie bezpieczniej jeździć rowerami z boku, a nie, gdzie samochodu duże czy osobówki jeżdżą  
Coraz więcej ludzi jeździ rowerami turystycznie. To bardzo dobry pomysł. Powinna już być prędzej, jak była robiona droga., ale dobrze, że tak się stało i jest
- mówią mieszkańcy Krzyża. 
Nowa ścieżka ma ponad 2 kilometry długości i 2,5 metra szerokości. W zeszłym tygodniu drogowcy wylali ostatnią warstwę asfaltu. Na wymianę czeka jeszcze fragment starej nawierzchni. Nowa ścieżka ma znacząco poprawić bezpieczeństwo rowerzystów. 

– Wiadomo, tej ścieżki do tej pory nie było. Praktycznie cały ruch rowerowy odbywający się na trasie Krzyż-Drawsko, odbywał się po drodze. Teraz mamy wydzielony pas w formie ścieżki rowerowej - tłumaczy Sławomir Kryger, wicestarosta czarnkowsko-trzcianecki. 

Koszt inwestycji to blisko 4 miliony złotych. Około 3 milionów to dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostała część to pieniądze pochodzące z powiatu oraz gmin Drawsko i Krzyż. Roboty potrwają do końca sierpnia.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group