Policjantka z Piły wyróżniona w prestiżowym konkursie

27.07.2022   Autor: Redakcja
644---407
Policjantka z Piły laureatką ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. To była już 15 edycja konkursu, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jednym z pięciu zwycięzców została dzielnicowa - młodszy aspirant Agnieszka Nalewajko. 

O wyróżnienie walczyło 143 policjantów z całego kraju. Pięciu funkcjonariuszy zostało nagrodzonych, wśród nich mł. asp. Agnieszka Nalewajko – dzielnicowa Komendy Powiatowej Policji w Pile.

- Tak ważne wyróżnienie zostało wręczone przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka podczas centralnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 23 lipca 2022 roku w Katowicach. W przeddzień uroczystości w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się spotkanie laureatów z szefem polskich policjantów, który w obecności przełożonych porozmawiał ze zwycięzcami, osobiście pogratulował im wyróżnienia i podziękował za wykonywaną każdego dnia służbę - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
Ideą konkursu jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Celem przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

fot. KGP 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group