Sprawdzają czym mieszkańcy palą w piecach

26.07.2022   Autor: Jakub Sierakowski
307---541
“To walka z niską emisją” - tak burmistrz Złotowa tłumaczy nową inicjatywę. Mieszkańców odwiedzą ankieterzy, którzy będą pytać między innymi o to, czym palą w piecu. Jak te ankiety mają się do deklaracji, które niedawno musieli składać właściciele budynków? 
- Według założeń programu gospodarki niskoemisyjnej, to pozwoli gminie przyjąć pewną strategię działania, co do planu zaopatrzenia gminy w ciepło, ale też w energię elektryczną i paliwa gazowe. Dzisiaj dużo się o tym dyskutuje, a my musimy starać się kompleksowo podchodzić do tych strategicznych elementów. To z racji tego, że mamy tutaj zróżnicowaną zabudowę: jednorodzinną, wielorodzinną - tłumaczy Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 
 
Złotowski program zbierania informacji to nie to samo, co deklaracja do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, którą wszyscy właściciele budynków musieli złożyć do końca czerwca. Złotowski projekt zakłada przygotowanie strategii, która pozwoli zlikwidować źródła zanieczyszczenia powietrza w mieście. Dlatego ankieterzy będą zbierali informacje m.in. odnośnie źródeł pochodzenia ciepła w mieszkaniu, o budynku – czy jest termomodernizowany, czy nie, a także o wysokości rachunków za prąd.

Wizyty w domach i mieszkaniach będą się odbywały od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 19.00, a w niedzielę od 10.00 do 17.00. Autentyczność ankieterów można potwierdzić pod podanym numerem telefonu 734 211 822.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group