W Jastrowiu powstanie drugi przystanek kolejowy

14.07.2022   Autor: Jakub Sierakowski
736---213
Budowa nowego przystanku kolejowego w Jastrowiu zatwierdzona. Inwestycja została przesunięta z listy rezerwowej na podstawową. Dzięki temu podróżujący będą mieli znacznie bliżej “na pociąg” niż teraz. 
 
O nowej stacji w Jastrowiu mówi się od dawna. Dotąd jednak brakowało konkretów. Teraz już wiadomo, że przystanek “Jastrowie Miasto” na pewno powstanie. 

- Taki jest plan, aby do początku przyszłego roku został wyłoniony wykonawca tych zadań w ramach systemu “zaprojektuj i wybuduj”. Następnie inwestycja powinna ruszyć w przyszłym roku - zapewnia Marcin Porzucek, poseł PiS, lider regionu pilskiego,

A zakończy się na przełomie 2024 i 2025 roku. Nowy przystanek powstanie tuż obok przejazdu kolejowego na ul. Kilińszczaków, blisko centrum. To duże ułatwienie dla mieszkańców, którzy żeby dostać się na obecną stację, muszą iść pieszo zdecydowanie dalej. 
- W tym miejscu będą mogli wsiadać uczniowie dojeżdżający do innych szkół. Będą wysiadać ludzie, którzy będą chcieli pracować w Jastrowiu. Będzie można poruszać się swobodnie w kierunku Piły i Jastrowia. I późnym wieczorem tutaj wysiąść i wrócić do domów, nie przemieszczając się przez ten 3 kilometrowy odcinek - tłumaczy Piotr Wojtiuk, burmistrz Jastrowia. 

Nowy peron będzie miał długość ok. 400-u metrów, będzie też w pełni przystosowany do osób z niepełnosprawnościami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group