Miała za kółkiem ponad 2 promile i była pod wpływem narkotyków

05.07.2022   Autor: Redakcja
465---286
23-letnia pilanka prowadziła samochód mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadała prawa jazdy. Kobieta uciekała przed policją i wjechała w dom. 

Do zdarzenia doszło w czwartkową noc. Funkcjonariusze patrolowali rejon osiedla Górnego w Pile. Na ulicy Mickiewicza zauważyli forda, który na widok radiowozu gwałtownie ruszył ze skrzyżowania. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

- Kierująca pojazdem chcąc wjechać na posesję skręciła w prawo, gdzie wpadła w poślizg i uderzyła prawą stroną pojazdu w elewację budynku. Policjanci natychmiast podbiegli do kobiety, aby udzielić pomocy, która jak się okazało ostatecznie nie była potrzebna. Funkcjonariusze wyczuli natomiast silną woń alkoholu od kierującej i poddali ją badaniu. Wynik wskazał ponad dwa promile w jej organizmie. Mundurowi potwierdzili również fakt, że kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania tym pojazdem - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
23-latka została również poddana badaniom. Pilanka dodatkowo prowadziła pod wpływem amfetaminy oraz marihuany. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środków odurzających, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Za popełnione wykroczenia drogowe odpowie przed sądem, który może orzec wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat oraz grzywnę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group