Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

17.06.2022   Autor: Redakcja
---
Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 63 letni mieszkaniec Złotowa, który zdecydował się na jazdę samochodem. Dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zatrzymał go będący po służbie funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Okonku.

Na jednej z ulic Złotowa, sierżant sztabowy Michał Czyżewski, który w czasie wolnym od służby, zauważył pojazd, którego kierowca próbował z bocznej drogi włączyć się do ruchu i z wykonaniem tego manewru miał wyraźny problem. -W pewnym momencie mężczyzna siedzący za kierownicą Skody gwałtownie ruszył wymuszając pierwszeństwo prawidłowo jadącemu policjantowi. Sposób w jaki poruszał się pojazd, gwałtowne hamowanie i przyśpieszanie oraz wykonany manewr wzbudziły podejrzenie, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu - relacjonuje rzecznik złotowskiej policji mł.asp. Damian Pachuc
 

Funkcjonariusz w bezpiecznym miejscu zatrzymał pojazd i uniemożliwił dalszą jazdę 63-letniemu mieszkańcowi Złotowa. Wezwany w międzyczasie patrol policji sprawdził stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie potwierdzono, że nietrzeźwy złotowianin nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz 63-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

opr. i fot. KPP Złotów

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group