Linia kolejowa z opóźnieniem

11.06.2022   Autor: AK
---
Rewitalizacja linii kolejowej Czarnków - Wągrowiec będzie opóźniona, ale nie zagrożona - zapewnia marszałek województwa wielkopolskiego. Inwestycja realizowana będzie w ramach rządowego programu Kolej Plus.  
 
Przez duże zainteresowanie samorządów inwestycjami kolejowymi, powstały w ministerstwie dwie listy podstawowa i rezerwowa. Czarnków spadł na tę drugą. A to oznacza opóźnienia w realizacji inwestycji PKP PLK.  
 
- Połączenie dla mieszkańców Czarnkowa jest połączeniem bardzo ważnym, bo wiemy w jakiej sytuacji jest PKS, mamy trzy połączenia do Poznania do naszej metropolii, poza tym po prostu nie mamy, nie może być tak, żeby miasto powiatowe było pozbawione komunikacji publicznej - mówi Andrzej Tadla, burmistrz Czarnkowa.
 
 Na trasie Czarnków - Wągrowiec ma docelowo kursować 8 par pociągów. Prace mają ruszyć później niż zaplanowano, ale jednak będą prowadzone.   
 
- Ja osobiście bym się nie bał, mamy zapewnieni, że to będzie. Natomiast i z naszego punktu widzenia, gdzie samorząd województwa i gminy i powiaty zainteresowane dyskutujemy na temat współfinansowania wkładu własnego - tłumaczy Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. 
 
85 proc. kosztów pokryje rządowy program Kolej Plus. Natomiast 15 proc. wkładu własnego zapewniają samorządy. Niemal 6 mln zł wyłoży Urząd Marszałkowski, a drugie tyle zostanie podzielone na 11 gmin i powiatów leżących na trasie Czarnków - Wągrowiec.  
Przeczytaj więcej o: Czarnków, Wagrowiec, kolej plus, kolej, linia kolejowa,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group