Powstaje centrum integracji mieszkańców

05.06.2022   Autor: Artur Maras
1109---
Centrum integracji mieszkańców od malucha do seniora powstaje w Pile. Swoje miejsce znajdą tam także uchodźcy z Ukrainy. Stowarzyszenie Akcja Humanitarna Życie otrzymała na ten cel od miasta lokal “przy samolocie”. Brakuje jednak pieniędzy na jego gruntowny remont. Trwa zbiórka.  
 
- Planujemy klubik dla dzieci w godzinach przedpołudniowych tak żeby mamy, które mają jakieś sprawy do załatwienia mogły spokojnie zostawi tutaj dziecko na godzinkę czy dwie. Planujemy też warsztaty z niemarnowania żywności. Będzie z tyłu profesjonalna kuchnia, gdzie każdy będzie mógł przyjść i pokazać swoje zdolności kulinarne. Także warsztaty teatralne, gdzie pedagodzy będą prowadzić zajęcia w zakresie radzenia sobie z emocjami, bo mamy w tym momencie tego typu problemy - tłumaczy Irena Wiśniewska-Smolarek z Akcji Humanitarnej "Życie".

 
Lokal ten miał być wcześniej nową siedzibą pilskiej Współdzielni. Po tym jak na początku roku stowarzyszenie propagujące życie w duchu zero waste rozwiązało się, miasto przekazało go Akcji Humanitarnej Życie. Stowarzyszenie chce integrować tu mieszkańców miasta i to od dzieci po seniorów, organizując różne bezpłatne warsztaty i spotkania. Stowarzyszenie chce także prowadzić zajęcia z języka polskiego dla Ukraińców. Stary lokal wymaga jednak gruntownego remontu. Udało się już wymienić drzwi. Na wstawienie czekają nowe okna. Wczoraj przyjechały także płytki. W pracach pomagają ludzie dobrej woli. Każdy kto chce wspomóc stowarzyszenie może dokonać dowolną wpłatę na specjalny numer bankowy (Bank Santander 33 1090 1320 0000 0001 1882 7871) Jeśli uda się zebrać pieniądze na dokończenie remontu, to członkowie stowarzyszenia chcą otworzyć nowy punkt integracji dla mieszkańców na początku lipca.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group