30 mln zł dla Piły z drugiego rozdania Polskiego Ładu

01.06.2022   Autor: Artur Maras
---
Miliony dla samorządów z drugiego rozdania Polskiego Ładu. Do gmin powiatu pilskiego trafi niemal 100 milionów złotych. Piła otrzymała 30 mln m. in na budowę przedszkola i przebudowę dróg na Motylewie.  
 
Na ten strumień centralnych pieniędzy samorządy czekały od marca, kiedy to zakończył się nabór wniosków do Polskiego Ładu. Dzisiaj ogłoszono jego wyniki.  
 
- Pilski Okręg 38 otrzyma w tym rozdaniu ponad 700 mln zł. Samorządy składały wnioski dotyczące budowy infrastruktury, kanalizacji, dróg, przedszkoli, szkół, sal gimnastycznych, czyli te zadania, które są bardzo istotne i potrzebne - mówi Krzysztof Czarnecki, poseł na Sejm RP, PiS. 
 
Każdy samorząd mógł złożyć maksymalnie trzy wnioski. I tak do powiatu pilskiego na inwestycje drogowe trafi blisko 20 mln złotych. 
 
- To długo oczekiwana przez mieszkańców przede wszystkim Ujścia ścieżka rowerowa Ujście - Byszki, która połączy w przyszłości Ujście z gminą Piła oraz z gminą Kaczory. Droga z Kotunia w stronę Piły. Jeżeli chodzi o gminę Wyrzysk to droga w Osieku nad Notecią, ul. Dworcowa, to także Nieżychowo w gminie Białośliwie - wymienia Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski. 
 
Dotacje otrzymały także wszystkie gminy wchodzące w skład powiatu pilskiego. Do nich popłynie niemal 100 mln zł. Najwięcej pieniędzy z tej puli trafi do Piły. Za 30 mln złotych miasto chce przebudować siec dróg na Motylewie, zbudować przedszkole na Koszycach oraz rozbudować boiska i miejsca do rekreacji nad Gwdą.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group