Maszt telefonii komórkowej na Koszycach jednak nie powstanie?

31.05.2022   Autor: Artur Maras
---487
Mieszkańcy, którzy protestowali kilkukrotnie przeciwko tej inwestycji, póki co mogą odetchnąć z ulgą. Starosta pilski wydał odmowną decyzję na budowę tej instalacji.  
 
- Uważamy, że inwestor nie spełnił wszystkich wymogów, które w takim wniosku o wydanie takiego pozwolenia powinny być. Nie można być przeciwnym telefonii komórkowej, ale lokalizacja wydaje mi się powinna zarówno od inwestora i właściciela gruntów wymagać daleko idącej współpracy. Natomiast też mówię o tym otwarcie, jeżeli nie będzie pewnych ograniczeń środowiskowych, czy w planie zagospodarowania przestrzennego to inwestor nadal będzie walczył i próbował - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 
 
A te zdaniem starosty leżą już po stronie miasta. Temat ten ciągnie się od niemal dwóch lat. Tyle czasu minęło od złożenia pierwszego wniosku o pozwolenie na budowę masztu na działce przy skrzyżowaniu alei Niepodległości i ulicy Wałeckiej. Tyle też trwały protesty okolicznych mieszkańców.
Póki co starosta wydał po raz drugi odmowną decyzję inwestorowi, którym jest firma P4 będąca operatorem sieci PLAY. Od tej decyzji inwestor może się jednak odwołać.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group