Dotacja na trzy ulice w Czarnkowie i Kamienną w Pile

17.05.2022   Autor: Redakcja
909---375
Ponad 30 milionów złotych dla wielkopolskich samorządów. To pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wojewoda wielkopolski podpisał umowy z 20 samorządami. 

- Rząd premiera Mateusza Morawieckiego stawia na infrastrukturę drogową, aby te drogi otwierały nowe możliwości inwestycyjne, ale przede wszystkim aby środki płynące z tego programu, poprawiały stan dróg, co z kolei wpływa na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców – mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Od 2016, kiedy to program funkcjonował jeszcze pod nazwą Fundusz Dróg Samorządowych, do Wielkopolski trafiło ponad miliard złotych na realizację blisko tysiąca zadań – co pozwoliło na utworzenie i modernizację ponad 1,2 tys. km dróg. W edycji programu na rok 2022 do Wielkopolski trafiło ponad 234 mln zł.

- W skali całego programu to są gigantyczne pieniądze i to nie są pieniądze, które pochodzą z abstrakcyjnego źródła, ale są to środki pochodzące od rządu Prawa i Sprawiedliwości. W moim głębokim przekonaniu każda złotówka wydana na drogi i bezpieczeństwo obywateli to inwestycja w postęp cywilizacyjny – podkreślił obecny podczas briefingu sekretarz stanu, zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Zbigniew Hoffmann.
Z naszego regionu dofinansowanie otrzymały:
- Powiat Pilski „Przebudowa ulicy Kamiennej w Pile” – kwota dofinansowania 3 343 121,00 zł,
- Miasto Czarnków „Rozbudowa ul. Sikorskiego, ul. Chodzieskiej i ul. Poznańskiej w Czarnkowie – etap I” – kwota dofinansowania 3 169 034,09 zł,

Wcześniej wojewoda podpisał umowy na dotacje z samorządowcami z powiatów pilskiego i złotowskiego. 

fot. i opr. Urząd Wojewódzki w Poznaniu 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group