Coraz więcej lekarzy z Ukrainy w szpitalach w regionie

12.04.2022   Autor: Redakcja
---709

Szpital Powiatowy w Trzciance szuka lekarzy i pielęgniarek do pracy. Placówka już zatrudniła kilku medyków z Ukrainy. Do obsadzenia jest jeszcze blisko 20 wakatów.  

Braki kadrowe spowodowały, że dyrekcja szpitala w Trzciance zadecydowała o poszukiwaniu personelu medycznego. Lekarze są potrzebni na każdym z oddziałów. Zainteresowani pracą w lecznicy są głównie medycy pochodzący z Ukrainy.  – Zatrudniliśmy już 3 specjalistów z Ukrainy. Dwóch pracuje na oddziale intensywnej terapii, jeden pracuje na szpitalnym oddziale ratunkowym. W tej chwili zatrudniamy następną panią doktor - powiedział Mirosław Szymajda, dyrektor Szpitala Powiatowego w Trzciance. 
 

Kilku medyków z Ukrainy zainteresowanych pracą w Trzciance stara się o przyznanie prawa do wykonywania zawodu w Polsce. Odpowiednie dokumenty złożyli już w Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej. Szpital chce także zatrudnić tzw. personel średni, czyli pielęgniarki i ratowników medycznych. Oprócz tego do trzcianeckiego szpitala zgłasza się coraz więcej pacjentów zza wschodniej granicy.  -Każdego dnia przychodził może jeden pacjent. W tej chwili przychodzą dwie, trzy osoby. Głównie kobiety z dziećmi oczywiście - informuje lekarz zatrudniony w szpitalu Dmytro Kovrihin

Lekarze z Ukrainy zatrudnieni w tutejszym szpitalu komunikują się w języku polskim. Ułatwiają także porozumiewanie się polskich medyków z pacjentami, którzy uciekli przed wojną.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group