Kształcą dobrych pracowników

31.03.2022   Autor: Redakcja
---
O potrzebach lokalnego rynku pracy rozmawiano podczas seminarium w Akademii Nauk Stosowanych w Pile. Wszystko po to, by uczelnia kształciła absolwentów, którzy od razu zostaną wchłonięci przez rynek pracy.  
 

- Naszym głównym zadaniem jako uczelni o profilu praktycznym jest kształcenie pod potrzeby regionalnego rynku pracy, dlatego chcąc przygotować jak najlepszych absolwentów, jak najlepszych studentów, niezbędny nam jest głos i doświadczenie praktyków społeczno-gospodarczych, czyli osób z którymi się dziś spotykamy raz do roku, aby porozmawiać o kompetencjach naszych studentów, o formach współpracy o tym co możemy jeszcze poprawić, jakie potrzeby oni widzą, jakie potrzeby my widzimy stąd ta konferencja jest szalenie istotna - mówi Paweł Dahlke, prorektor ds. Jakości Kształcenia i Studentów w Akademii Nauk Stosowanych. 
 
Wzięli w niej udział nie tylko przedsiębiorcy, ale też przedstawiciele różnych instytucji państwowych i samorządowych. Dzięki takim spotkaniom wypracowano system studiów dualnych, gdzie uczniowie jednocześnie się uczą i pracują zawodowo otrzymując wynagrodzenie. W tej chwili uczelnia ma podpisanych 50 umów z pracodawcami na studia dualne – to najwięcej w kraju. Ponad 200 przedsiębiorców czy instytucji oferuje praktyki. Absolwenci pilskiej akademii z powodzeniem znajdują pracę na wolnym rynku i to najczęściej w wyuczonych zawodach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group