20-lecie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Obywatelskiego

22.03.2022   Autor: Redakcja
1314---142
21 marca 2022 r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Obywatelskiego obchodziło jubileusz XX-lecia działalności. Z tej okazji, członkowie i zaproszeni goście spotkali się, aby podsumować dwudziestoletnią działalność Stowarzyszenia.

Prezes Stowarzyszenia, Aneta Wróblewska, rozpoczęła prezentację dorobku Stowarzyszenia od słów, które mu przyświecają: pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby, dziękując jednocześnie prawnikom za wieloletnią pomoc osobom, których nie stać na profesjonalną pomoc prawną.

Jubileusz był też okazją do wspomnień początków działalności i tych, którzy stworzyli Stowarzyszenie. Podczas spotkania przywołano pamięć zmarłej założycielki Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Obywatelskiego, śp. Aleksandry Błażejewskiej, Honorowej Obywatelki Miasta Piły. Była to także dobra okazja do przekazania podziękowań członkiniom i członkom Stowarzyszenia oraz wspierającym je osobom. Obecny na Jubileuszu Prezydent Piły Piotr Głowski złożył na ręce prezes Anety Wróblewskiej gratulacje, podziękowania i życzenia dalszego rozwoju Stowarzyszenia.


Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Obywatelskiego w Pile powstało w 2005 r. z inicjatywy śp. Aleksandry Błażejewskiej, Honorowej Obywatelki Miasta Piły. Zajmuje się głównie udzielaniem bezpłatnych porad prawnych oraz wspieraniem osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, osób niepełnosprawnych oraz matek lub ojców samotnie wychowujących dzieci.
Od powstania Stowarzyszenie udzieliło kilku tysięcy bezpłatnych porad prawnych. Realizowało projekty pn. “Udzielanie bezpłatnych porad obywatelskich dla mieszkańców Powiatu Pilskiego o niskim statusie materialnym” oraz prowadziło Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej na terenie Powiatu Pilskiego.

Nieprzerwanie od 2016 r., Stowarzyszenie realizuje umowę z Gminą Piła pn. „Wspieranie inicjatyw lokalnych na rzecz integracji lokalnej społeczności poprzez udzielanie porad (prawnych, obywatelskich) dla mieszkańców miasta Piły znajdujących się w trudnej sytuacji”. Dzięki wsparciu Prezydenta Piły dra Piotra Głowskiego i dotacjom z Urzędu Miasta, mieszkańcy Piły mogą bezpłatnie korzystać z porad prawnych i obywatelskich.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Obywatelskiego realizuje także projekt pn. “Kancelaria społeczna Parasol. Pomagamy, wspieramy, edukujemy”, realizowany w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.
Stowarzyszenie utrzymuje się dzięki składkom członkowskim i darowiznom. Aktualnie w Stowarzyszeniu skupionych jest 20 członkiń i członków. Porady prawne udzielane są w każdy poniedziałek w godzinach od 16 do 18 oraz w soboty w godzinach od 14:30 do 17:30 w siedzibie Stowarzyszenia (budynek dworca PKP Piła Główna, I piętro).

opr. i fot. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Obywatelskiego

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group