MZK w Pile podnosi ceny biletów autobusowych

15.03.2022   Autor: Artur Maras
---352
Podrożały bilety Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile. Za jednorazowy przejazd autobusem bez ulgi od dziś płacimy o 40 groszy więcej. Wzrosły także ceny biletów okresowych.  
 
- Przy tej inflacji, przy rosnących z dnia na dzień kosztach, które obserwujemy i przy tej kosmicznej cenie paliwa, która nas zastała od kilku dni, to naprawdę te podwyżki nie są znaczne. Są one najmniejsze z możliwych. Staraliśmy się, aby były jak najmniej dotkliwe dla pasażerów i myślę, że pasażerowie to zrozumieją, bo od dwóch lat nie podwyższaliśmy cen. Zachęcamy mieszkańców, aby kupowali bilety okresowe, bo to po prostu się opłaca - mówi Anna Kujawa, MZK w Pile. 
 
Ceny biletów okresowych zmieniły się nieznacznie. Pasażerowie MZK za bilet miesięczny sieciowy ważny siedem dni w tygodniu zapłacą teraz 100 zł, czyli o 6 zł więcej niż dotąd. Z kolei koszt biletu sieciowego 15-dniowego wyniesie o 4 zł więcej niż dotychczas, za 90 dniowy sieciowy 20 zł, a za 180 dniowy 40 zł więcej.
Najbardziej podrożały bilety jednorazowe. Zamiast 3 zł za zwykły bilet, teraz zapłacimy o 40 groszy więcej, czyli 3,40. Za bilet jednorazowy ulgowy zapłacić należy 1,70.

Jeśli pasażerowie mają zapas papierowych biletów jednorazowych sprzed podwyżki, mogą je za dopłatą wymienić w biurze obsługi klientów MZK przy al. Piastów lub w siedzibie przewoźnika.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group