Zmiany na lotnisku w Pile

14.03.2022   Autor: Artur Maras
---473
Lądowisko w Pile jeszcze w tym roku może stać się lotniskiem – zapewniają władze miasta oraz aeroklubu. Właśnie rozpoczął się pierwszy etap przygotowań do zmiany certyfikacji tego powojskowego obiektu.   
 
- To nie będzie lotnisko wyłącznie dla samolotów. Będziemy umożliwiali wejście na ten teren i działalność wielu podmiotów, również rekreacyjnie mieszkańców, ale w sposób kontrolowany, który będzie dla nich bezpieczny. Dodatkowo na pewno ogrodzimy ten teren, bo jest to kwestia bezpieczeństwa zarówno tych, którzy lądują i startują statkami powietrznymi, ale również kwestia użytkowników - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. 
 
Aby starać się o zmianę certyfikacji tego obiektu, miasto oraz aeroklub muszą spełnić szereg wymogów. Wiąże się to także z kosztami. Pas startowy czeka m. in. naprawa oraz malowanie pasów. Konieczny jest także montaż systemu satelitarnej nawigacji. Miasto chce uporać się z inwestycjami i dokumentacją potwierdzającą spełnianie wymogów potrzebnych do zmiany statusu z lądowiska na lotnisko jeszcze w tym roku.
Obecnie przylatują tu tylko samoloty z silnikami tłokowymi lub turbośmigłowymi. Po zmianach na pilskie lotnisko będą mogły przylatywać maszyny z silnikami odrzutowymi. Nie będzie na nim jednak lotów rejsowych oraz wojskowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group