Powstał przewodnik po Wale Pomorskim

17.02.2022   Autor: Jakub Sierakowski
199---14
Wojenne fortyfikacje, naukę historii, lokalne atrakcje turystyczne i kulinarne.... to wszystko promuje przewodnik przygotowywany przez stowarzyszenie Wał Pomorski 1945.  

- Obecnie kończymy pisanie przewodnika po Wale Pomorskim. Będzie się składał z 3 książek podzielonych na konkretne etapy. W pierwszym etapie będą to właśnie gminy powiatu wałeckiego, a w kolejnych pozostałe. Tam będzie szczegółowy opis wędrówek po naszych umocnieniach. To ma być marka, która będzie się wyróżniała na tle całego kraju - zapewnia Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza. 
Stowarzyszenie promujące markę Wał Pomorski 1945 powstało niecałe trzy lata temu. Tworzy je 8 gmin z naszego regionu, z województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, m.in. Wałcz, Mirosławiec, Tuczno, Borne Sulinowo, Szczecinek czy Jastrowie.  

Walki o przełamanie Wału Pomorskiego to jedne z najbardziej krwawych wydarzeń w okresie II wojny światowej na ziemiach polskich. Zginęło w nich lub zostało ciężko rannych ok. 7 tysięcy żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. 12 lutego minęła 77 rocznica przełamania Wału i zdobycia Wałcza przez polskie i radzieckie wojska.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group