OSP w Bądeczu dostanie pomoc od marszałka

03.02.2022   Autor: Redakcja
1174---700
Druhowie z OSP w Bądeczu otrzymali dziś dodatkową pomoc od marszałka. Na początku roku strażacy z powiatu pilskiego stracili w wyniku pożaru remizę oraz sprzęt. 

W styczniu spłonęła remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Bądeczu w gminie Wysoka. Druhowie stracili cały sprzęt, służący do ratowania życia i zdrowia ludzi, w tym także zakupiony zaledwie rok temu wóz strażacki, wyposażenie bojowe oraz dokumentację.

Informowaliśmy o pożarze TU 

Dziś Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o sfinansowaniu zakupu sprzętu i wyposażenia do ratownictwa dla OSP Bądecz, w ramach „Programu Rozwoju OSP  w Wielkopolsce na lata 2021 – 2030”.

- Ze względu na okoliczności,  władze gminy i jednostki nie będą musiały wnosić wkładu własnego, który zwykle wynosi  ok. 15-20 procent wartości sprzętu - mówi marszałek Marek Woźniak. 


 
W porozumieniu z Oddziałem Wojewódzkim Związku OSP RP  w Poznaniu oraz Zarządem jednostki OSP w Bądeczu, strażakom mają zostać przekazane:
• narzędzia do ratownictwa drogowego (rozpieraki i nożyce o napędzie elektrycznym),
• pompa szlamowa wysokiej wydajności,
• pralnica do umundurowania specjalnego,
• mundury specjalne do prowadzenia działań ratowniczych dla sekcji (6-7 sztuk),
• sprzęt do prowadzenia szkoleń z zakresu ratownictwa medycznego (fantom i defibrylator szkoleniowy).
Rządowa pomoc dla strażaków z Bądecza 
 
Samorząd Województwa Wielkopolskiego w latach 2012-2021 udzielił prawie 26 mln zł dotacji na zakup lekkich samochodów pożarniczych. 7,5 mln zł było warte wsparcie zakupów sprzętu specjalistycznego, który trafił do ponad 600 jednostek.    
 
opr. Anna Parzyńska-Paschke, oddział prasowy UMWW 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group