Wichury nad Polską. Strażacy walczą ze skutkami wiatru

30.01.2022   Autor: Redakcja
408---67
Dwie osoby poszkodowane, kilkaset interwencji straży pożarnej oraz awarie energetyczne. To bilans z naszego regionu po wichurze, która przeszła nad Polską minionej doby. Niż Nadia siał spustoszenie od sobotniego wieczora. W naszym regionie wiatr osiągał w porywach nawet 100 km/h. Do teraz bez prądu pozostają mieszkańcy w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim.

Strażacy z powiatu pilskiego interweniowali ponad 100 razy. Zgłoszenia dotyczył głównie powalonych drzew na jezdnię, zerwanych linii energetycznych oraz elementów poszycia dachowego. Nie obyło się bez osób poszkodowanych. W Śmiłowie na jadące auto przewróciło się drzewo. Dwie osoby zostały ranne. Na budynku szkolnym SOSW im. Marii Grzegorzewskiej w Pile zerwał się fragment dachu. 
Najwięcej zgłoszeń otrzymali strażacy z powiatu wałeckiego - ponad 130. Większość z nich dotyczyło wiatrołomów. Zniszczenia dotyczyły również budynków. W Gostomii koło Wałcza wiatr zerwał dach ze szkoły.

Od godz. 21:00 w sobotę do teraz strażacy z PSP Złotów otrzymali 120 zgłoszeń dotyczących powalonych drzew i złamanych gałęzi. Natomiast w Chodzieży strażacy interweniowali ponad 35 razy.

Działania wciąż trwają w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, gdzie do tej pory zgłoszeń było ponad 60. Mieszkańcy gmin tego powiatu wciąż nie mają prądu.


fot. Piła112, OSP Margonin, OSP Kaczory, OSP Laskowo

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group