Pilski komendant straży pożarnej przeszedł na emeryturę

26.01.2022   Autor: Redakcja
293---7
Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile przeszedł na emeryturę. Dziś z rąk st. bryg. Jarosława Zamelczyka - zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu st. bryg. Rafał Mrowiński odebrał decyzję, o odwołaniu ze stanowiska.

St. bryg. Rafał Mrowiński przepracował w straży 30 lat. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, ukończył też studia podyplomowe. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Wałczu, a później wrócił do rodzinnego miasta. Z Piły został oddelegowany do Chodzieży, gdzie pełnił funkcję komendanta PSP. W 2013 roku znów wrócił do Piły na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile.
Z jego inicjatywy wybudowano nową Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 w Pile (jeden z największych obiektów w północnej Wielkopolsce) i przeprowadzono gruntowną modernizację istniejącego budynku komendy powiatowej. Wyremontowano również jednostkę ratowniczo-gaśniczą nr 2 w Pile. Za jego kadencji powstała nowoczesna komora dymowa, z której korzystają strażacy z północnej Wielkopolski. 

St. bryg. Rafał Mrowiński był wielokrotnie odznaczany za działalność zawodową i społeczną m.in. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa czy Brązowym Krzyżem Zasługi.

opr. mł. bryg. Paweł Kamiński, PSP Piła 
fot. st. str. Dawid Śmigiel, PSP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group