Awaria na przejeździe kolejowym w Chodzieży

20.01.2022   Autor: Mateusz Manthai
1093---127
Nie działa sygnalizacja świetlna i szlabany. Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność, a ci nagminnie ignorują postawiony tymczasowo w tym miejscu znak stopu.  

Od kilku dni na przejeździe kolejowym przy ulicy Ujskiej w Chodzieży nie działają rogatki. Szlabany nie opuszczają się, mimo nadjeżdżającego pociągu. To kolejna awaria w tym miejscu w ciągu ostatnich kilku miesięcy.  

 – Od tygodnia przejazd jest zepsuty. Mam nadzieję, że coś z tym zrobią, i dla pieszych, i przede wszystkim dla kierowców. Nie wszyscy kierowcy są z Chodzieży, a przyzwyczajeni są do tego, że tutaj są szlabany i jadą tak bezmyślnie - mówią chodzieżanie. 

Służby zabezpieczyły miejsce awarii. Przed rogatkami pojawiły się znaki “STOP”. Wprowadzono ograniczenie prędkości pociągów do 20km/h, a maszyniści mają obowiązek informować kierowców i przechodniów o nadjeżdżającym składzie dodatkowymi sygnałami dźwiękowymi.  

– Kierowcy, którzy będą pokonywać tę drogę i przekraczać ten przejazd muszą zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie, które się tam pojawiło. Znajduje się tam znak “STOP”, który nakazuje bezwzględne zatrzymanie pojazdu - przypomina mł. asp. Dariusz Szęfel z chodzieskiej policji. 

Wielu kierowców ignoruje jednak postawiony znak. W ciągu kilku dni policjanci wystawili 15 mandatów i 5 pouczeń za niezatrzymanie się przed przejazdem. Z czego wynika kolejna już usterka rogatek?  

– Służby techniczne stwierdziły usterkę urządzeń przejazdowych. Od razu po stwierdzeniu tej usterki, ekipy techniczne udały się na miejsce, żeby zdiagnozować, co dokładnie się stało. Okazało się, że konieczna jest wymiana jednego z napędów rogatek - tłumaczy Radosław Śledzinski, biuro prasowe PKP PLK S.A. 

Naprawa ma potrwać do końca tego tygodnia. Dlatego policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w tym miejscu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group