Pilskie Muzeum Wojskowe przygotowuje wystawę "Jak to działa"

17.01.2022   Autor: Redakcja
510---24
„Jak to działa?” - pod takim tytułem powstaje nowa wystawa na pilskim lotnisku. Pilskie Muzeum Wojskowe właśnie jest w trakcie przygotowywania eksponatów. 
 
Przekroje silników samochodowych i czołgowych, stend do nauki instalacji elektrycznej samochodu ciężarowego STAR 266, silniki pojazdów wojskowych zamontowane na specjalnych podstawach, które umożliwiają ich uruchomienie - to niektóre z elementów tworzących wystawę „Jak to działa?”.

- Dzięki przychylności Rektora Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile - dra hab. Donata Mierzejewskiego, prof. PUSS, pozyskaliśmy do naszego muzeum historycznego pomoce dydaktyczne wykorzystywane kiedyś w Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej - mówi Przemysław Olszyński, dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego. 
Wystawa powstaje z myślą o najmłodszych odbiorcach. Organizatorzy chcą w ciekawy sposób pokazać, jak i dlaczego działały choćby silniki.

- Sale ćwiczeń WOSS były bardzo dobrze wyposażone, aktywna kadra szkoły sama tworzyła nowe pomoce dydaktyczne. Część z nich przetrwała do dzisiaj, dzięki staraniom takich pasjonatów jak absolwent i wieloletni wykładowca WOSS ppłk dr inż. Leszek Surówka, czy jego współpracownik mgr inż. Janusz Drzewiecki - obecny wykładowca PUSS w Pile. Pomoce dydaktyczne wycofane już z procesu dalej będą spełniały swoją pierwotną rolę w naszym muzeum, wchodząc w interakcje z najmłodszymi odwiedzającymi wystawę - dodaje dyrektor muzeum. 

fot. Pilskie Muzeum Wojskowe   

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group