Łatwiejsze wejście na rynek pracy

15.01.2022   Autor: Redakcja
---430
Jak łatwo i bezboleśnie wejść studentom na rynek pracy? To pokazuje wałecka uczelnia. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa podpisała umowę o współpracy z lokalną firmą. 
 
Pierwsza praca to coś, co może stresować każdego. Współpraca między uczelnią, a zakładem pracy pozwala na przygotowanie się studentom do wejścia w “dorosłe życie”. I nie tylko.  
 
- Dla studentów PWSZ-u w Wałczu jest to bardzo ważne. Mogą zdobywać wiedzę praktyczną za pomocą staży, praktyk i pisania pracy inżynierskiej - mówi dr inż. Mariusz Wojtalik, z wałeckiego PWSZ-u.

W przeszłości często zdarzało się, że praktykanci byli traktowani jako zło konieczne. I zajmowali się głównie parzeniem przysłowiowej herbaty. Prezes firmy Albatros Aluminium zapewnia, że w jego przedsiębiorstwie jest inaczej .  
 
- Mamy do zaproponowania, zarówno w obszarze technologii, zarządzania i produkcji, bardzo fajne możliwości rozwoju i wzmocnienia. A także wejścia w zakład produkcyjny, który rośnie i mam nadzieję, że kandydaci będą rośli razem z nami - mówi Arkadiusz Bruski.

Bo po praktykach zakład nie wyklucza zatrudnienia na stałe. Zalety stażu dostrzegają także studenci. Pomimo pandemii, bezrobocie w Polsce nadal jest na niskim poziomie, a popyt na praktykantów, i docelowo pracowników, jest spory. 

Jest to możliwość zdobycia wiedzy nie tylko teoretycznej, ale też praktycznej. Firmy chętnie przyjmują na praktyki, by potem móc zatrudniać wyszkolonych pracowników - tłumaczy Mikołaj Zielenkiewicz, student wałeckiego PWSZ-u.

Jak pokazują badania firmy Manpower z grudnia ubiegłego roku, sytuacja na polskim rynku pracy wygląda dla pracowników dość dobrze , choć nie idealnie. Z jednej strony niemal 25 % firm w naszym kraju redukuje zatrudnienie. Z drugiej – ponad 40% zwiększa liczbę etatów. Praktyki i bogatsze CV może pomóc w tym, żeby nie znaleźć się w tej pierwszej grupie. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group