Ferie w mieście. Sporo atrakcji dla dzieci i młodzieży

14.01.2022   Autor: Artur Maras
822---716
W poniedziałek uczniowie z całej Wielkopolski rozpoczną ferie. Pomimo pandemii pilscy urzędnicy przygotowali dla najmłodszych kilka propozycji. 
 
Pilscy uczniowie przez dwa tygodni ferii mają nie narzekać na nudę. 
 
- Aby każdy znalazł coś co pozwoli mu oderwać się tej czasami smutnej rzeczywistości, ale przede wszystkim zajęć lekcyjnych, aby uwolnić głowę, odciągnąć od komputerów, jeżeli to nie jest konieczne i zorganizować sobie czas wolny - mówi Beata Dudzińska,  zastępca prezydenta Piły. 
 
A tego dzięki ofercie miejskich instytucji ma być jak najmniej. Najwięcej atrakcji na najbliższe dwa tygodnie przygotowało Regionalne Centrum Kultury.  


 
- Proponujemy mniejsze formy teatralne, których podczas ferii będzie pięć. Codziennie będzie pozycja filmowa, nie zabraknie też różnych zajęć plastycznych, które będą odbywać się w Regionalnym Centrum Kultury i w Klubie Seniora - mówi Stanisław Dąbek, dyrektor RCK w Pile.  
 
Do tego warsztaty i bal karnawałowy. Szczegóły można znaleźć na stronie Regionalnego Centrum Kultury.  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na “Zimowe czary". 
 
- Zajęcia zaplanowaliśmy trzy razy w tygodniu. We wtorki, czwartki i piątki o godz. 11. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy i wcześniejsze zgłoszenia - przypomina Joanna Wyrwa-Krzyżańska, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile. 
 
Ferie w bibliotece to przede wszystkim różne zajęcia plastyczne. Tak jak w Muzeum Okręgowym w Pile, gdzie dzieci będą mogły poznać także historię regionu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizuje 18, 20 i 24 stycznia bezpłatne kuligi.  
 
- Jak patrzę na prognozę pogody to 18 jest raczej prawdopodobny. To wszystko będzie odbywało się oczywiście na lotnisku obok hangaru numer 6 - zachęca Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile.  
 
Po kuligu wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Na ferie zaprasza także pilski Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego. W siedzibie przy al. Niepodległości harcerze zorganizują zajęcia plastyczne czy profilaktyczne.  
***
Podczas ferii WKS Sokół organizuje zajęcia ogólnorozwojowe z elementami boksu dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywać się będą w Sali MOSiR ulica Sportowa 11 w godzinach 11 – 12.

***
Muzeum Okręgowe w Pile zaprasza na "Ferie w Muzeum". Dzieci będą mogły wykonywać obrazki z drewnianych elementów i papieru, breloczek z bohaterem dobranocki, czy magnesy na lodówkę. Terminy: I tydzień: tylko 18.01. 2022 r. (wtorek), II tydzień: 25.01. – 28.01.2022 r. (wtorek-piątek). Czas trwania lekcji: max. 1 godz. Cena: 4 zł od osoby. Zapisy pod numerem telefonu: 67 211 07 95 lub mailowym: oswiata@muzeum.pila.pl. 

***
Zimowy Rodzinny Piknik Wojskowy na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile już 22 stycznia od 16.00 do 20.00. Piknik organizowany z okazji 80. rocznicy powstania Armii Krajowej. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: prezentacja wojskowego sprzętu oraz straży pożarnej i policji, pokaz w wykonaniu terytorialsów ze 122 batalionu lekkiej piechoty w Dolaszewie. Do tego: tor przeszkód dla dzieci, konkurencje siłowe dla dorosłych (m.in. przeciąganie quada). Będzie grochówka, ogniska i lodowisko.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group