Ptasie osiedle powstało w Chodzieży

09.01.2022   Autor: Mateusz Manthai
244---181
40 budek dla ptaków zawisło na drzewach wokół jeziora Strzeleckiego w Chodzieży. Młodzieżowa drużyna Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej wykonywała domki własnoręcznie przez ostatnie 3 miesiące.  

– Pomysł pojawił się już trzy lata temu, ponieważ można powiedzieć, że jest to już trzecia edycja tego projektu. W tym roku. trochę rozszerzona. Projekt zazwyczaj nazywał się “ptasie osiedle”. W tym roku nazwany jest “zwierzakowo na gotowo”, ponieważ oprócz budek lęgowych mamy także postawione domki dla jeży, a także dla owadów. Wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej współpracowaliśmy w stolarni. Ekipa, która zgłosiła się do tego projektu zdobywała nowe umiejętności w tej stolarni - tłumaczy Patrycja Doręgowska z Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej. 
Młodzież budowała domki dla ptaków w weekendy. Godzinami projektowali, a później wycinali drewniane elementy. W pomoc zaangażowali się także wychowankowie chodzieskiego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Wraz z wychowawcą zawieszali domki na drzewach. Łącznie w mieście i okolicach jest ich już ponad 200.

To nie ostatnia akcja Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej. Koordynatorzy projektu zapewniają, że w przyszłym roku na drzewach pojawią się kolejne budki lęgowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group