Terytorialsi z Dolaszewa ćwiczyli umiejętności strzeleckie

25.11.2021   Autor: Redakcja
773---55
Intensywny weekend mają za sobą żołnierze 122 batalionu lekkiej piechoty w Dolaszewie. Terytorialsi doskonalili m.in. umiejętności strzeleckie i taktyczne. To był również dobry moment, by przeprowadzić szkolenie z zakresu taktyki.

122 batalion lekkiej piechoty w Dolaszewie, to najmłodszy pododdział 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Chętni do służby wojskowej wciąż jeszcze mogą znaleźć swoje miejsce w jego szeregach. Rekrutacja trwa. Jakie kroki trzeba wykonać, by trafić do batalionu? Pierwszy z nich to skontaktowanie się z rekruterem 12 WBOT za pośrednictwem tej strony internetowej. 

Za żołnierzami kolejny, pracowity weekend. To już dla nich tradycja, że w sobotę, równo o 7:30 rozpoczynają obowiązkowe szkolenie rotacyjne. W ciągu dwóch dni, terytorialsi doskonalili swoje umiejętności pod okiem przełożonych i instruktorów. Pierwszego dnia, tuż po śniadaniu odbyli trening strzelecki na strzelnicy garnizonowej w Wałczu. Żołnierze zostali podzieleni na grupy szkoleniowe i realizowali również zagadnienia z zakresu taktyki czy szkolenia medycznego.
Terytorialsi z Dolaszewa szkolili się w terenie

Popołudnie i późny wieczór upłynął na ćwiczeniu poruszania się w terenie w ograniczonej widoczności. Dodatkowo, żołnierze realizowali marsz na azymut.

- Stawiamy na intensywne, atrakcyjne szkolenie żołnierzy, które przyczynia się do zdobywania umiejętności, niezbędnych do realizacji zadań postawionych przed moim batalionem. Widzę, że rotacje sprawiają żołnierzom ogromną satysfakcję. Obserwuję, jakie następują w nich przemiany - tłumaczy ppłk Maciej Betka, dowódca 122 blp w Dolaszewie.

Kolejny dzień w batalionie przyniósł nowe wyzwania. Tuż po pobudce i porannym rozruchu fizycznym, terytorialsi doskonalili elementy związane z działaniem w terenie zurbanizowanym. Ćwiczyli skryte podejście, rozpoznanie i bezpieczne opuszczanie budynku.

opr. ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska 
foto: 12 WBOT

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group