Opowiedz Własną Wielkopolską Historię - konkurs na esej

23.11.2021   Autor: Redakcja
1270---914
Konkurs na esej - Opowiedz Swoją Wielkopolską Historię. Konkurs odbywa się w ramach projektu Jelenie Czytają. 

Organizatorzy zapraszają pełnoletnich ludzi lubiących pisać.

- Czekamy na opowieści z życia wzięte, własne lub zasłyszane od rodziców i dziadków, spisane na dwóch kartkach A4 (lub 8000 znaków, łącznie ze spacjami (nie licząc tytułu); można dołączyć zdjęcia. Termin nadsyłania niepublikowanych nigdzie tekstów - 20 grudnia 2021 roku - czytamy w regulaminie. 

Na laureatów czekają nagrody: weekend w agroturystyce oraz ciekawe książki. 

- W roku 2021 szczególną uwagę poświęcamy także integracji wielopokoleniowej i seniorom. Seniorzy to prawdziwa kopalnia wiedzy i doświadczeń, którymi jednak nie zawsze mieli lub mają się z kim podzielić. Historia nie jest pisana tak, jak się ją przeżyło, i nie powinna. „Mieszkańcy przeszłości” wiedzą lepiej od nas, jak to jest tam „mieszkać”, ale większość z nich nie była wówczas dobrze przygotowana, aby zrozumieć, co się z nimi działo i dlaczego - mówi Iwona Belter z Agencji Promocji Książek i Czytelnictwa.   

Eseje mogą nadsyłać osoby w wieku 18+ (osoby młode i seniorzy, którzy chcą opowiedzieć swoją historię)
- Do konkursu należy zgłosić samodzielnie zredagowany i nigdzie nie publikowany tekst. Forma eseju (naukowy, publicystyczny itd.) jest dowolna. Autor/autorka/autorzy tekstu może/mogą używać przypisów pod tekstem według własnego uznania. Eseje powinny liczyć nie więcej niż 2 kartki A4, lub 8000 znaków, łącznie ze spacjami (nie licząc tytułu); można dołączyć zdjęcia
– Esej może mieć formę elektroniczną lub papierową (wydruk komputerowy, maszynopis, rękopis)
– Każdy esej powinien mieć stronę tytułową zawierającą następujące informacje: tytuł eseju, imię i nazwisko autora / autorów eseju, wiek, adres, telefon, e-mail
• Prace konkursowe można przesyłać do 20 grudnia 2021 r pocztą tradycyjną: księgarnia Locum, 62-100 Wągrowiec, Rynek 23 lub Dom Księgarski, 64-920 Piła ul 14 Lutego 2 z dopiskiem konkurs na esej lub emailem na adres: agencja.info@promocja-ksiazek.pl (maksymalny rozmiar dokumentu - 5 MB).
• Główną nagrodą jest weekend w agroturystyce - dla dwóch osób. Twórcy najciekawszych esejów otrzymają ciekawe książki.
Prawa autorskie nadesłanych esejów przechodzą na organizatora. Przesyłając pracę autor/autorka wyraża zgodę na wykorzystywanie, przetwarzanie oraz przechowywanie swoich danych osobowych w ramach Konkursu na esej - Opowiedz Swoją Wielkopolską Historię przez organizatorów, tj. Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa, księgarnie: Locum w Wągrowcu i Dom Księgarski w Pile. Laureaci i laureatki konkursu wyrażają zgodę na publikację ich imienia i nazwiska oraz nadesłanych tekstów na stronie internetowej i w mediach społecznościowych organizatorów. 

opr. Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group