Msza za leśników i myśliwych w Pile. Już w niedzielę

05.11.2021   Autor: Redakcja
894---411
Msza za leśników i myśliwych oraz wszystkie osoby związane pracą zawodową i pasją z lasem już w najbliższą niedzielę. 7 listopada o godz. 15.00 w tej intencji modlić się będą wierni w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile. Mszy przewodniczyć będzie krajowy duszpasterz leśników ks. bp Tadeusz Lityński w towarzystwie kapelana pilskich leśników ks. Stanisława Oracza.

Organizatorami uroczystości są Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Pile oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile.

- Listopad to czas refleksji i zadumy nad kruchością naszego życia. Chcemy się na chwilę zatrzymać i spojrzeć w przeszłość – powiedział Nadleśniczy Nadleśnictwa Sarbia Damian Szcześniak.

Msze Hubertowskie w Pile odbywają się od 2018 roku.

- Msza Hubertowska jest starym i jednym z najpiękniejszych elementów naszej kultury łowieckiej, w którym bierze udział wiele osób. Zadbamy o wszystkie jej elementy, aby była wzniosłym i autentycznym przeżyciem dla wszystkich jej uczestników i została na długo w pamięci. Msza jest wyrazem dziękczynienia za wszystkie łaski otrzymane przez ludzi związanych z lasem. Myśliwi i leśnicy wspólnie będą modlić się do swojego patrona o zdrowie, wsparcie i opiekę - czytamy na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. 
Podczas nabożeństwa wierni wspominać będą zmarłych leśników i myśliwych.

- Ołtarz zostanie przystrojony elementami leśnymi i myśliwskimi. Przez całą mszę będą nam towarzyszyć dźwięki muzyki myśliwskiej. Po liturgii słowa i homilii nastąpi ofiarowanie, gdzie przygotowane przez leśników i myśliwych wiklinowe kosze z darami zostaną złożone przed ołtarzem. Wzniosłymi elementami mszy będą poczty sztandarowe - czytamy dalej. 

W czasie mszy świętej zostanie odsłonięta i poświęcona figura przedstawiająca postać św. Huberta, której autorem jest Rafał Cywiński.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group